Zamówienia publiczne - Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu


Zawartość stron

WRPO listwa 2019-ogłoszenie
             
 
CAZ.6310-02/02/21/AR                                                                                             
Wągrowiec, 04.08.2021 r.
 
 
ZAPYTANIE OFERTOWE
Dla zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000 zł
 
Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu, zaprasza do składania ofert w celu dokonania wyboru wykonawcy do przeprowadzenia szkolenia w zakresie: Kadry i płace z zastosowaniem programu Płatnik oraz z modułem Obliczenia arkuszowe.

I.  OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1.    Przedmiot zamówienia: zorganizowanie i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego szkolenia, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 Oś Priorytetowa 6  Działanie 6.1 Tytuł projektu:  Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – projekty pozakonkursowe realizowane przez PSZ oraz ze środków Funduszu Pracy. Planowane jest szkolenie dla 10 osób, w 1 grupie szkoleniowej.
2.    Program szkolenia w wymiarze 60 godzin zegarowych powinien zawierać następujące zagadnienia:
•    Płatnik – obsługa i parametry programu, zgłoszenia, korekty, zmiany, wyrejestrowania osób ubezpieczonych, tworzenie dokumentów rozliczeniowych, typy raportów rozliczeniowych i zasady wypełniania, rozliczenia chorobowo-zasiłkowe, korekty, szczególne przypadki korekt dokumentacji rozliczeniowej: przekroczenia ZUS, korekty błędów lat ubiegłych, współpraca działu kadrowo-płacowego z Płatnikiem: wymiana i kontrola danych, przekazywanie dokumentów Płatnika do ZUS
•    Obliczenia arkuszowe (poziom podstawowy) – zarządzanie danymi w arkuszu, analiza danych, formatowanie danych i zawartości, zarządzanie danymi w skoroszytach, makropolecenia, dostosowanie aplikacji.
W całkowitej liczbie godzin szkolenia należy ująć liczbę godzin egzaminów. Moduł szkolenia Płatnik musi zakończyć się egzaminem wewnętrznym, moduł Obliczenia arkuszowe musi zakończyć się egzaminem certyfikowanym, po którym uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat ECCC lub ECDL po zaliczeniu modułu zgodnie z ramami DIGCOOM.
3.    Planowany termin realizacji szkolenia: pomiędzy 25.08.2021 r. a 07.09.2021 r. Termin realizacji w uzasadnionych przypadkach może ulec wydłużeniu.
4.    Miejsce realizacji szkolenia: miasto Wągrowiec.

II. ISTOTNE POSTANOWIENIA ZAMÓWIENIA
1.    Wykonawca zobowiązany jest do realizacji szkolenia z zachowaniem reżimu sanitarnego wynikającego z odrębnych przepisów.
2.    Wykonawca zapewnieni uczestnikom szkolenia wodę mineralną gazowaną i niegazowaną, kawę, herbatę, cukier, naczynia do napojów.
3.    Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia uczestnikom szkolenia swobodnego dostępu do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym będą odbywały się zajęcia w ramach szkolenia (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody), dostęp do niezbędnych środków czystości (tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk) przez cały czas trwania szkolenia.
4.    Wykonawca jest zobowiązany zapewnić wszystkim uczestnikom odpowiednie materiały szkoleniowe. Materiały szkoleniowe muszą zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za potwierdzeniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
5.    Uczestnicy szkolenia muszą otrzymać zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierający, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej: numer z rejestru, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji szkoleniowej prowadzącej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie. Dokumenty, które zostaną wydane uczestnikom szkolenia muszą zawierać: logo Fundusze Europejskie Program Regionalny, Unia Europejska wraz z odniesieniem (podpisem) Europejski Fundusz Społeczny. Wzór dokumentu należy dołączyć do oferty. Dodatkowo uczestnicy szkolenia po zdaniu egzaminu certyfikowanego, otrzymają certyfikat ECCC lub ECDL po zaliczeniu modułu zgodnie z ramami DIGCOOM.
6.    W przypadku zaistnienia obowiązku ubezpieczenia Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem wskazanych uczestników szkolenia. Obowiązek ubezpieczenia dotyczy uczestników, którym nie przysługuje stypendium oraz którzy w trakcie szkolenia podjęli zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą (w przypadku kontynuowania nauki). Kosztu ubezpieczenia NNW nie należy wliczać do kosztu szkolenia, stanowi on wydatek Wykonawcy.
7.    Wykonawca musi prowadzić dokumentację z przebiegu szkolenia składającą się z:
- dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia oraz liczbę godzin szkolenia;
- protokołu i karty okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego, jeżeli zostały przeprowadzone,
- rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności lub kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
Dokumenty muszą zawierać logo Fundusz Europejskie Program Regionalny, Unia Europejska wraz z odniesieniem (podpisem) Europejski Fundusz Społeczny.
8.    Zajęcia muszą odbyć się w dni powszednie (bez sobót i niedziel), średnio 5 razy w tygodniu, po min. 5 godzin zegarowych dziennie, według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Zajęcia powinny odbywać się w godzinach pomiędzy: 8.00-16.00.

III. OPIS WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
1.    O przeprowadzenie szkolenia mogą ubiegać się instytucje szkoleniowe, które posiadają aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych na rok 2021, prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. Posiadanie przez instytucję szkoleniową aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych PUP w Wągrowcu sprawdzi w centralnym rejestrze instytucji szkoleniowych, dostępnym na stronie internetowej www.ris.praca.gov.pl.
2.     Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie minimum dwie usługi szkoleniowe (szkolenie grupowe dla min. 5 osób), które zawierały zakres tematyczny zgodny z przedmiotem zamówienia.
3.    Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną salą szkoleniową oraz sprzętem niezbędnym do wykonania zamówienia i warunkami do realizacji szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia. Do zajęć teoretycznych Wykonawca zobowiązany jest zagwarantować: salę o powierzchni min. 40m2 z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz z uwzględnieniem wymagań reżimu sanitarnego. Do zajęć praktycznych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić do dyspozycji każdego kursanta odrębne stanowisko komputerowe z odpowiednim oprogramowaniem.
4.    Do prowadzenia szkolenia Wykonawca zobowiązany jest wskazać co najmniej 1 osobę o odpowiednich kwalifikacjach, oraz co najmniej 1 osobę na zastępstwo.
5.    Wykonawca musi posiadać uprawnienia, odpowiednie kwalifikacje i warunki do należytego starannego przeprowadzenia szkolenia.

IV.   OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY
1.    Zainteresowani Wykonawcy przygotowują ofertę na druku oferty szkoleniowej udostępnionej na stronie www.wagrowiec.praca.gov.pl.
2.    Do oferty powinny zostać dołączone:
- program szkolenia stanowiący załącznik do zapytania ofertowego,
- harmonogram szkolenia stanowiący załącznik do zapytania ofertowego,
- wykaz wykonanych co najmniej 2 usług szkoleniowych zgodnych z przedmiotem zamówienia zrealizowanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie,
- kopie certyfikatów jakości usług w dziedzinie kształcenia lub akredytacji kuratora oświaty,
- wzór ankiety oceniającej szkolenie,
- wzór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierający, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej: numer z rejestru, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji szkoleniowej prowadzącej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie. Dokumenty, muszą zawierać: logo Fundusze Europejskie Program Regionalny, Unia Europejska wraz z odniesieniem (podpisem) Europejski Fundusz Społeczny. Wzór dokumentu należy dołączyć do oferty. Dodatkowo uczestnicy szkolenia po zdaniu egzaminu certyfikowanego, otrzymają certyfikat ECCC lub ECDL po zaliczeniu modułu zgodnie z ramami DIGCOOM.
3.    Oferta powinna zostać podpisana przez osobę/osoby do tego uprawnioną/uprawnione. Za osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy uznaje się osoby upoważnione do reprezentowania przedsiębiorcy, wskazane we właściwym rejestrze lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej CEiDG bądź w stosownym pełnomocnictwie, które należy załączyć do oferty.
4.    Wymagane dokumenty powinny być złożone w  formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną do reprezentowania.
5.    Termin składania ofert: Ofertę należy złożyć do dnia 12.08.2021 r. do godz. 15:30
- w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wągrowcu przy ul. Kolejowej 22, 62-100 Wągrowiec (za datę złożenia uznaje się datę wpływu do PUP w Wągrowcu)
- elektronicznie poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP. Oferta wraz z załącznikami złożona w formie elektronicznej musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym lub podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.
6.    Osoby do kontaktów w sprawie szkolenia: Aldona Ratajczak, tel. 67 26 21 081  wew. 264, e-mail: aldona.ratajczak@pupwagrowiec.pl, Monika Zawadzka, tel. 67 26 21 081 wew. 277, e-mail. monika.zawadzka@pupwagrowiec.pl.

V. KRYTERIA OCENT OFERT SZKOLENIOWYCH
1.    Cena – max 55 %

Cena dotyczy kosztów poniesionych za przeprowadzenie szkolenia ogółem wraz z egzaminem.
Cena powinna zostać podana w złotych polskich, w kwocie brutto.
Kryterium ceny wyliczane jest w sposób procentowy tj.: 55 % wszystkich punktów uzyskuje oferta o najniższej cenie, wskaźnik % wyliczany będzie w następujący sposób:

          najniższa cena ofertowa brutto
C =  -----------------------------------------   x  55 %
            cena oferty badanej brutto

2.    doświadczenie kadry – max 40 % w prowadzeniu szkoleń grupowych, tj. min. 5 osób, przeprowadzonych w ciągu ostatnich trzech lat przed terminem złożenia propozycji szkoleniowej, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy  - w tym okresie. Oceniane będzie doświadczenie kadry z zakresu tematycznego zgodnego z modułem szkolenia, który będzie prowadzić dana osoba  –  (1% odpowiada 1 pkt.):
- 0 - 2 szkoleń – 0 punktów
- 3 - 4 szkolenia - 5 punktów
- 5 - 6 szkoleń – 10 punktów
- 7 - 8 szkoleń – 15 punktów
- 9 - 10 szkoleń – 20 punktów
- 11 - 12 szkoleń – 25 punktów
- 13 - 14 szkoleń  - 30 punktów
- 15 – 16 szkoleń – 35 punktów
- 17 szkoleń i więcej – 40 punktów

3.    posiadanie certyfikatu jakości usług w dziedzinie kształcenia lub akredytacji kuratora oświaty – max 5 % (1 % odpowiada 1 pkt.):
Posiadanie certyfikatu będzie oceniane wg skali:
- posiadanie certyfikatu jakości usług                                 5 pkt.
- nieposiadanie certyfikatu jakości usług                            0 pkt.
Ocenianym dokumentem potwierdzającym certyfikację będzie certyfikat systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia wydany na podstawie międzynarodowych norm ISO lub akredytacja kuratora oświaty w dziedzinie tematyki szkolenia.

VI.  ZASADY WYBORU INSTYTUCJI SZKOLENIOWEJ
1.    Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty spośród wszystkich ofert złożonych we wskazanym terminie. Oferty złożone po terminie nie będą podlegały ocenie.
2.    Wybór zostanie dokonany w oparciu o Regulamin wyboru instytucji szkoleniowych, przyjęty Zarządzeniem Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu nr 09/2021 z dnia 15.04.2021 r.
3.    Zamawiający na etapie oceny ofert oraz wyboru dopuszcza porozumiewanie się w tej sprawie z potencjalnymi Wykonawcami.
4.    Zamawiający po wyborze najkorzystniejszej oferty niezwłocznie zamieszcza informację w tej sprawie na stronie internetowej www.wagrowiec.praca.gov.pl.

VII.    ZMIANY WARUNKÓW UMOWY
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany zawartej umowy w następującym zakresie:
1.    ZMIANA WYNAGRODZENIA – POMNIEJSZENIE WYNAGRODZENIA:
a)    Wysokość wynagrodzenia za wykonanie usługi szkoleniowej będzie mogła ulec zmianie tj. pomniejszeniu w przypadku przerwania szkolenia przez osobę skierowaną lub rozpoczęcia szkolenia przez mniejszą niż planowano liczbę uczestników. PUP w Wągrowcu zapłaci za faktycznie odbytą przez uczestnika część szkolenia, powiększoną ewentualnie o koszty stałe.
b)    Zmiana wynagrodzenia może wystąpić także w przypadku stwierdzenia niezgodności zrealizowanego szkolenia w stosunku do przedstawionej oferty.
2.    ZMIANA MIEJSCA REALIZACJI SZKOLENIA – Wykonawca może dokonywać zmiany miejsca szkolenia wskazanego do realizacji szkolenia w formularzu oferty jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego.
3.    ZMIANA WYKŁADOWCÓW/INSTRUKTORÓW
a)    Wykonawca może dokonywać zmiany kadry dydaktycznej wskazanej do realizacji szkolenia w ofercie szkoleniowej, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego akceptującą nowych wykładowców/instruktorów.
b)    W przypadku zmiany wykładowców/instruktorów – nowy wykładowca/instruktor musi posiadać kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe równoważne do zmienianego wykładowy/instruktora.
c)    Występując z wnioskiem o zmianę wykładowców/instruktorów Wykonawca zobowiązany będzie wskazać przyczyny niedostępności osoby zastępowanej, a także przedstawić Zamawiającemu doświadczenie osoby proponowanej w zastępstwie, wskazać czynności, które będą wykonywane oraz zakres zastępstwa.
4.    ZMIANA OKRESU REALIZACJI SZKOLENIA
Wykonawca może w uzasadnionych przypadkach dokonać zmiany okresu realizacji szkolenia wskazanego w umowie jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego.

VIII.    ZAŁĄCZNIKI
1.    Wzór oferty szkoleniowej
2.    Program szkolenia
3.    Harmonogram szkolenia
Załączniki
Ramowy wzór oferty szkoleniowej.pdf (pdf, 154 KB)
Ramowy wzór oferty szkoleniowej.doc (doc, 79 KB)
Ramowy wzór programu szkolenia.pdf (pdf, 131 KB)
Ramowy wzór programu szkolenia.doc (doc, 40 KB)
Ramowy wzór harmonogramu szkolenia.pdf (pdf, 142 KB)
Ramowy wzór harmonogramu szkolenia.doc (doc, 50 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę