Więcej czasu na zgłoszenie! PARP wydłuża nabór do konkursu Pracodawca Jutra - Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu
Rejestracja osób bezrobotnych możliwa jest wyłącznie w formach:
- pełna rejestracja elektroniczna - tzn. wypełnienie wniosku o dokonanie rejestracji jako osoba bezrobotna w postaci elektronicznej na stronie praca.gov.pl, załączenie do wniosku skanów wszystkich dokumentów wymaganych do rejestracji, opatrzenie wniosku i załączników bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz przesłanie wniosku wraz z załącznikami do właściwego powiatowego urzędu pracy. Dzień przesłania prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z załącznikami jest dniem rejestracji;
- elektroniczne umówienie terminu do rejestracji - za pośrednictwem strony praca.gov.pl, po wypełnieniu wniosku - termin rejestracji osobistej w urzędzie jest przesyłany na adres e-mail wskazany we wniosku o dokonanie rejestracji;
- osobiście - rejestracja następuje w siedzibie Urzędu po uprzednim telefonicznym umówieniu się na wskazany termin. Rejestracji w siedzibie Urzędu dokonuje się od godz. 08:00-14:00, od poniedziałku do piątku.
Zachęcamy do załatwiania spraw za pomocą:
|
|
Informacja na temat zmian od 1 czerwca 2025 roku
Od 1 czerwca 2025 roku wchodzą w życie dwa akty prawne, które wprowadzają kompleksowe zmiany w funkcjonowaniu rynku pracy w Polsce.
Celem reformy rynku pracy jest lepsze dostosowanie usług publicznych służb zatrudnienia do zmieniającego się rynku pracy i oczekiwań klientów: bezrobotnych, poszukujących pracy, pracodawców i przedsiębiorców, uproszczenie procedur, modernizacja systemu zatrudnienia i wsparcia.
Nowe akty prawne
- Ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia (Dz.U. 2025 poz. 620)
- Ustawa o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP (Dz.U. 2025 poz. 621)
W związku z powyższymi zmianami informujemy, że będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie internetowej nowe druki i formularze wniosków na formy pomocy, w zakładce Dokumenty do pobrania.
KOMUNIKAT
Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu informuje, iż żaden podmiot zewnętrzny nie został upoważniony do udzielania informacji i wyjaśnień, pisania wniosków oraz organizowania spotkań w zakresie przyznawania środków na działalność gospodarczą.
Pomocy w procesie ubiegania się o powyższe środki udzielają bezpłatnie pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu.
Korzystanie z pomocy podmiotów zewnętrznych odbywa się wyłącznie na ryzyko osoby zainteresowanej.
Wszelkie ustalenia i informacje uzyskane z tych źródeł nie są wiążące dla urzędu pracy.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wydłużeniu terminu składania zgłoszeń do ósmej edycji konkursu Pracodawca Jutra. Przedsiębiorcy oraz instytucje edukacyjne z całej Polski mają teraz dodatkowy miesiąc – do 31 lipca 2025 r. – na przesłanie swoich inicjatyw edukacyjnych, które łączą świat biznesu z edukacją.
Informacje o konkursie
Konkurs „Pracodawca Jutra”, realizowany w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS) ma na celu wyróżnienie i promocję modelowych inicjatyw edukacyjnych realizowanych we współpracy biznesu z edukacją, które przyczyniają się do tworzenia nowoczesnego, przyjaznego środowiska pracy, wspierają rozwój pracowników oraz promują zrównoważony rozwój. Konkurs sprzyja także wymianie dobrych praktyk w zakresie zarządzania ludźmi i innowacyjnych rozwiązań w organizacjach. Zgłaszane inicjatywy powinny być kompleksowe, przemyślane i mierzalne, a ich efekty realnie wpływać na osiągnięcie celów konkursu.
W tegorocznej edycji uczestnicy mogą ubiegać się o nagrody w dwóch głównych kategoriach: Kadry Przyszłości oraz Pionier Zmian. W każdej z nich wyróżnione zostaną inicjatywy realizowane zarówno przez mikro i małe firmy, jak i przez średnich oraz dużych przedsiębiorców.
Inicjatywy zgłaszane w ramach kategorii Kadry Przyszłości powinny koncentrować się na wspieraniu rozwoju kompetencji i kwalifikacji osób na różnych etapach życia zawodowego – od uczniów i studentów, po pracowników, osoby poszukujące pracy, nauczycieli czy seniorów. Działania te powinny odpowiadać na potrzeby rynku pracy, np. poprzez rozwój umiejętności, wsparcie psychiczne, kompetencje miękkie lub współpracę z instytucjami edukacyjnymi. Kluczowy jest ich realny wpływ na rozwój kapitału ludzkiego i zwiększenie szans uczestników na rynku pracy.
W kategorii Pionier Zmian oceniane będą inicjatywy przyczyniające się do pozytywnych zmian społecznych, środowiskowych lub organizacyjnych. Mogą to być działania ograniczające wpływ firm na środowisko, wspierające lokalną przedsiębiorczość, promujące zdrowy styl życia, różnorodność i dostępność. Ważne jest, aby podejmowane działania miały realny, pozytywny wpływ na otoczenie i wspierały rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu.
Kto może wziąć udział w konkursie?
W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy lub instytucje edukacyjne działające wspólnie z przedsiębiorcą, którzy realizowali inicjatywy edukacyjne skierowane do różnych grup odbiorców. Mogą to być uczniowie i studenci, absolwenci szkół wyższych, średnich lub branżowych, a także pracownicy – zarówno obecni, jak i nowo wchodzący na rynek pracy, w tym osoby bezrobotne i poszukujące zatrudnienia, ze szczególnym uwzględnieniem matek powracających do aktywności zawodowej oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Adresatami inicjatyw mogą być również nauczyciele, wykładowcy akademiccy, trenerzy, doradcy oraz inne osoby reprezentujące sektor edukacji formalnej lub nieformalnej. Ponadto, konkurs dopuszcza działania skierowane do emerytów i rencistów, o ile ich celem było przywrócenie lub podtrzymanie aktywności zawodowej tych osób.
Instytucją edukacyjną w rozumieniu konkursu jest podmiot wspierający rozwój kapitału ludzkiego lub zdolności adaptacyjnych przedsiębiorców, w tym m.in. placówki oświatowe, uczelnie wyższe czy instytucje prowadzące edukację pozaformalną, takie jak firmy szkoleniowe. Aby instytucja edukacyjna mogła wziąć udział w konkursie, musi złożyć zgłoszenie w partnerstwie z przedsiębiorcą. Dodatkowo każdy przedsiębiorca może zgłosić tylko jeden projekt w ramach danej kategorii konkursowej, co oznacza możliwość zaprezentowania maksymalnie dwóch inicjatyw – niezależnie od tego, czy zgłoszenie zostanie złożone samodzielnie, czy we współpracy z instytucją edukacyjną.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej PARP. Nowy termin przyjmowania zgłoszeń to 31 lipca 2025 r.
Promocja dla najlepszych
W ramach konkursu Kapituła Konkursu przyzna cztery nagrody główne. Dodatkowo, Kapituła Sektorowa może zdecydować o przyznaniu jednej nagrody sektorowej oraz jednego wyróżnienia sektorowego.
Laureaci, wybrani przez Kapitułę Konkursu i Kapituły Sektorowe otrzymają możliwość bezterminowego posługiwania się tytułem „Pracodawca Jutra 2025” lub odpowiednio „Pracodawca Jutra 2025 w sektorze ...” oraz korzystania z logotypu konkursu na materiałach reklamowych i wizerunkowych. Każdy z wyłonionych zwycięzców ma możliwość promowania zwycięskiej inicjatywy w ramach działań komunikacyjnych i promocyjnych zaplanowanych przez organizatora.
Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali finałowej w listopadzie 2025 r.
Więcej informacji o konkursie Pracodawca Jutra znajduje się na stronie PARP.

Informacja o realizacji projektu EFS+
