SZKOLENIA I STAŻE DLA OSÓB DO 29 ROKU ŻYCIA- NIEPEŁNOSPRAWNYCH, POZOSTAJĄCYCH BEZ ZATRUDNIENIA, NIE KSZTAŁCĄCYCH SIĘ I NIE SZKOLĄCYCH SIĘ - Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu
Rejestracja osób bezrobotnych możliwa jest wyłącznie w formach:
- pełna rejestracja elektroniczna - tzn. wypełnienie wniosku o dokonanie rejestracji jako osoba bezrobotna w postaci elektronicznej na stronie praca.gov.pl, załączenie do wniosku skanów wszystkich dokumentów wymaganych do rejestracji, opatrzenie wniosku i załączników bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz przesłanie wniosku wraz z załącznikami do właściwego powiatowego urzędu pracy. Dzień przesłania prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z załącznikami jest dniem rejestracji;
- elektroniczne umówienie terminu do rejestracji - za pośrednictwem strony praca.gov.pl, po wypełnieniu wniosku - termin rejestracji osobistej w urzędzie jest przesyłany na adres e-mail wskazany we wniosku o dokonanie rejestracji;
- osobiście - rejestracja następuje w siedzibie Urzędu po uprzednim telefonicznym umówieniu się na wskazany termin. Rejestracji w siedzibie Urzędu dokonuje się od godz. 08:00-14:00, od poniedziałku do piątku.
Zachęcamy do załatwiania spraw za pomocą:
|
|
Informacja na temat zmian od 1 czerwca 2025 roku
Od 1 czerwca 2025 roku wchodzą w życie dwa akty prawne, które wprowadzają kompleksowe zmiany w funkcjonowaniu rynku pracy w Polsce.
Celem reformy rynku pracy jest lepsze dostosowanie usług publicznych służb zatrudnienia do zmieniającego się rynku pracy i oczekiwań klientów: bezrobotnych, poszukujących pracy, pracodawców i przedsiębiorców, uproszczenie procedur, modernizacja systemu zatrudnienia i wsparcia.
Nowe akty prawne
- Ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia (Dz.U. 2025 poz. 620)
- Ustawa o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP (Dz.U. 2025 poz. 621)
W związku z powyższymi zmianami informujemy, że będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie internetowej nowe druki i formularze wniosków na formy pomocy, w zakładce Dokumenty do pobrania.
KOMUNIKAT
Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu informuje, iż żaden podmiot zewnętrzny nie został upoważniony do udzielania informacji i wyjaśnień, pisania wniosków oraz organizowania spotkań w zakresie przyznawania środków na działalność gospodarczą.
Pomocy w procesie ubiegania się o powyższe środki udzielają bezpłatnie pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu.
Korzystanie z pomocy podmiotów zewnętrznych odbywa się wyłącznie na ryzyko osoby zainteresowanej.
Wszelkie ustalenia i informacje uzyskane z tych źródeł nie są wiążące dla urzędu pracy.
SZKOLENIA I STAŻE DLA OSÓB DO 29 ROKU ŻYCIA- NIEPEŁNOSPRAWNYCH, POZOSTAJĄCYCH BEZ ZATRUDNIENIA, NIE KSZTAŁCĄCYCH SIĘ I NIE SZKOLĄCYCH SIĘ
Fundacja na rzecz poprawy jakości życia OD-NOWA ze Szczytna wraz z Fundacją na rzecz integracji zawodowej, społecznej oraz rozwoju przedsiębiorczości VIA z Białegostoku, jako realizatorzy projektu „Samodzielni poprzez pracę – aktywizacja osób młodych niepełnosprawnych" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zapraszają na spotkanie informacyjno – rekrutacyjne, które odbędzie się w dniu 24.01.2017r. o godzinie 10:30 w budynku Urzędu Pracy, ul. Kolejowa 22, 62 - 100 Wągrowiec, sala 304 / III piętro (osoby niepełnosprawne ruchowo - proszone są zgromadzenie na parterze budynku przy stanowisku 3 i 4).
Kto może być uczestnikiem projektu ?
Do udziału w projekcie zapraszone są osoby spełniające łącznie następujące kryteria:
- osoby niepełnosprawne w wieku 15-29 lat (stopień lekki, umiarkowany lub znaczny);
- osoby zamieszkujące w powiatach: kolskim, konińskim, słupeckim, tureckim, leszczyńskim, gostyńskim, kościańskim, rawickim, wolsztyńskim, chodzieskim, czarnkowsko – trzcianeckim, pilskim, wągrowieckim, złotowskim;
- osoby pozostaje bez zatrudnienia (w tym: osoby bezrobotne lub bierne zawodowo);
- osoby nie kształcące się (nie uczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym);
- osoby nie szkolące się (osoby, które nie uczestniczą lub nie uczestniczyły w ciągu ostatnich 4 tygodni w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).
W ramach projektu „Samodzielni poprzez pracę – aktywizacja osób młodych niepełnosprawnych" proponowana jest ścieżka wsparcia, która obejmuje:
- Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym;
- Indywidualne spotkania z pośrednikiem pracy;
- Szkolenie z nabywania kompetencji psychospołecznych i umiejętności aktywnego poszukiwania pracy;
- Szkolenia zawodowe (jedno do wyboru):
· Pracownik biurowy,
· Telemarketer,
· Spawacz metodą MAG,
· Asystent ds. księgowości; - 3-miesięczne staże zawodowe.
Co zapewnia projektodawca uczestnikom projektu ?
Uczestnicy Projektu zapewnione mają:
- materiały szkoleniowe;
- certyfikat ukończenia wybranego szkolenia zawodowego;
- catering;
- ubezpieczenie NNW;
- refundację kosztów dojazdu;
- stypendium za szkolenie zawodowe;
- stypendium stażowe.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
______________________________
Szczegółowe informacje:
pracownicy biura projektu
tel. 511 730 576 lub 500 241 501

Informacja o realizacji projektu EFS+
