Komunikaty
PODSTAWOWE INFORMACJE DLA KLIENTÓW POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W WĄGROWCU
Rejestracja osób bezrobotnych możliwa jest wyłącznie w formach:
- pełna rejestracja elektroniczna - tzn. wypełnienie wniosku o dokonanie rejestracji jako osoba bezrobotna w postaci elektronicznej na stronie praca.gov.pl, załączenie do wniosku skanów wszystkich dokumentów wymaganych do rejestracji, opatrzenie wniosku i załączników bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz przesłanie wniosku wraz z załącznikami do właściwego powiatowego urzędu pracy. Dzień przesłania prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z załącznikami jest dniem rejestracji;
- elektroniczne umówienie terminu do rejestracji - za pośrednictwem strony praca.gov.pl, po wypełnieniu wniosku - termin rejestracji osobistej w urzędzie jest przesyłany na adres e-mail wskazany we wniosku o dokonanie rejestracji;
- osobiście - rejestracja następuje w siedzibie Urzędu po uprzednim telefonicznym umówieniu się na wskazany termin. Rejestracji w siedzibie Urzędu dokonuje się od godz. 08:00-14:00, od poniedziałku do piątku.
|
|
Aktualności
Firma Cityschool Sp. z o. o. wraz z Fundacją Biznes Edukacja Rozwój zapraszają do udziału w projekcie pt.: Nowa szansa
Firma Cityschool Sp. z o.o. (Lider) wraz z Fundacją Biznes Edukacja Rozwój (Partner) zaprasza do udziału w projekcie pn.
,,Nowa szansa''
Współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027; Osi Priorytetowej 6. Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie 6.12 Integracja społeczno-gospodarcza obywateli państw trzecich, w tym migrantów.
Współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027; Osi Priorytetowej 6. Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie 6.12 Integracja społeczno-gospodarcza obywateli państw trzecich, w tym migrantów.
Celem projektu jest zintegrowanie społeczne i podniesiona zdolność do zatrudnienia 50 obywateli państw trzecich poprzez skorzystanie ze zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia w projekcie.
W projekcie weźmie udział 50 obywateli państw trzecich (40 kobiet, 10 mężczyzn).
Do projektu zapraszamy: osoby, które są obywatelami państw trzecich i przebywają w Polsce legalnie, są osobami dorosłymi, zamieszkującymi w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lub przebywającymi na obszarze województwa wielkopolskiego, nie posiadają obywatelstwa żadnego z krajów UE, ani Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii, osoby na wszystkich poziomach wykształcenia ze względu na strukturę wykształcenia oraz zjawisko pracy poniżej kwalifikacji oraz zgłaszające z własnej inicjatywy chęć udziału w projekcie, jednocześnie nie otrzymują wsparcia w więcej niż jednym projekcie dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) oraz zgłaszają z własnej inicjatywy chęć udziału w projekcie.
Preferowane grupy wsparcia to w szczególności:
• Osoby które po agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zostały objęte ochroną czasową,
• Osoby pozostające bez zatrudnienia (bezrobotne, bierne zawodowo), jak i pracujące, jeśli wymagają przewidzianych w projekcie wsparć.
Zaplanowane zadania w ramach projektu:
• Diagnoza potrzeb i potencjału (w wymiarze 4 godzin),
• Wsparcie psychologiczne (Indywidualne w wymiarze 4 godzin oraz grupowe w wymiarze 5 godzin),
• Szkolenia z języka polskiego (w wymiarze 90 godzin),
• Szkolenia zawodowe (w wymiarze 80 godzin),
• Wsparcie integracyjne (w wymiarze 5 godzin),
• Pośrednictwo pracy (w wymiarze 3 godzin),
• Staże zawodowe (w wymiarze 3 miesięcy),
• Tłumacz (w wymiarze maksymalnie 227 godzin),
• Zajęcia integracyjne ze społeczeństwem polskim - społecznością lokalną (w wymiarze 12 godzin).
Główne efekty/rezultaty projektu:
• Liczba osób, które podjęły kształcenie lub szkolenie po opuszczeniu programu – 5 os. (4K, 1M),
• Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 40 os. (32K, 8M),
• Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu – 18 os. (15K, 3M),
• Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu – 40 os. (32K, 8M).
Wartość projektu: 860 703,75 zł; Dofinansowanie projektu z UE: 817 668,56 zł.
www.mapadotacji.gov.pl
Informacje można uzyskać:
Na stronie: www.nowaszansa.cityschool.pl
Tel. 720 814 042
E-mail: nowaszansa@cityschool.pl
Informacja o realizacji projektu EFS+
"Aktywizacja zawodowa bezrobotnych mieszkańców powiatu wągrowieckiego (I)"
Informacja o realizacji projektu EFS+
"Aktywizacja zawodowa bezrobotnych mieszkańców powiatu wągrowieckiego (I)"